Ближчі, ніж здається. Відкрий «Історії українських митців»

Придбати

Про серію

Серія книг «Історії українських митців» досліджує особистості українських митців та розповідає їхні відверті історії: про творчі пошуки, сміливі рішення та  внутрішні вагання, місця сили та кола спілкування.

Про що думали, чим переймалися та як відчували світ українські митці та мисткині минулого століття? Де шукали відповіді на свої запитання? І яке місце посідали у ширшому європейському контексті? Говоримо про їхнє життя та творчість чесно й без прикрас.

Не про геніальність, а про життєві вибори

Не про винятковість, а про пошуки себе

Не про історію у вакуумі, а про контекст

Що всередині книг:

  • історії митців і мисткинь, написані захопливою мовою
  • фокус на історичних подіях і контексті, в якому жили й творили герої та героїні
  • додаткові есеї, що допомагають заглибитися в окремі аспекти життя та творчості митця чи мисткині
  • сучасний дизайн, ілюстрації та зручні примітки на полях для легкої орієнтації в тексті
Ідея проєкту «Історії українських митців» народилася та втілюється спільно командами Projector Publishing, Projector Foundation та Фундацією ЗМІН.

Команда проєкту

Projector Publishing

Видавництво від онлайн-інституту Projector, що обʼєднує сміливі ідеї та гострі думки у вигляді візуально красивих видань-артефактів від українських авторів.

Projector Foundation

Фундація, заснована Projector Creative and Tech Institute за підтримки Міністерства цифрової трансформації України і Дія.Бізнес з метою надання безкоштовної освіти жінкам для старту кар’єри в IT і креативній індустрії.

Фундація ЗМІН

Приватна українська фундація, створена з метою системної експертної діяльності заради підсилення ефективних суспільних трансформацій та сталого розвитку.

Голосом команди про проєкт

Українці зараз прагнуть більше дізнаватися про себе, цікавляться минулим, яке живить коріння самоідентичності, відкривають і глибше цінують своє. Це дуже надихає. А наша серія підтримує цю цікавість. Ми захотіли розширити коло відомих імен художників, показати їхній здобуток, розповісти історії. Адже життя кожного героя чи героїні нашої серії заслуговує на екранізацію.

Анна Карнаух

Головна редакторка Projector Publishing

Цей спільний проєкт — велика чудова пригода, яка матиме важливий вплив на те, що і як ми говоримо про наше минуле. Відкривати, переосмислювати, формувати діалог — це важливе і потрібне нашому суспільству зараз. Особливою цінністю цього проєкту є велика кількість людей різних полів та експертиз, об'єднаних навколо цілісної ідеї — промувати інтерес до мистецтва та культурних пластів.

Христя Бойко

Директорка ЗМІN

Дизайн серії книг «Історії українських митців» базується на комбінації ахроматичних та яскравих кольорів. Це поєднання символізує подвійний погляд на життя героїв: сприйняття їхньої буденності, яка насправді була наповнена фантастичними подіями. А завдяки кольоровим корінцям читач може зібрати свою мозаїчну колекцію пантеону українських митців.

Гліб Капоріков

Креативний директор Projector Publishing

Створення книги — кропіткий і тривалий процес. Наші авторки проводять власні пошуки, напрацьовують структуру оповіді, заглиблюються у життя кожного з героїв, аби розповісти їхні історії захопливо та чесно.

Марія Громова

Випускова редакторка Projector Publishing

Амбіція цього проєкту: повернути собі своє, удоступнити для широкого кола українців і українок сьогодення історії митців і мисткинь, які, схоже, як ми нині, жили у складних історичних умовах, ухвалювали складні рішення, робили помилки, але обирали творити часто всупереч обставинам.

Серія книг має за мету  через історії показати реалізованих, успішних (нехай тимчасово), живих митців і мисткинь, таким чином прокласти мости поміж минулим і сьогоденням України, надихнутись і продовжити пізнавати й боротись за право на власну версію історії українського мистецтва.

Ірина Шимон

Проєктна менеджерка ЗМІN

Війна гостро ставить питання «Свій-Чужий-Інший», відтак ця серія також задумувалась для стимулювання розмови про питання ідентичності митців й мисткинь, які творили у короткому XX ст., наповненому насильством та терором, а відтак, різними стратегіями та історіями вибору. Це утривалення діалогу про те, чи знаємо ми ці голоси, їхній вплив на світове мистецтво, їхню спадщину та колекції: наближення та переосмислення історій у сучасному культурному просторі України.

Христина Рутар

Програмна координаторка ЗМІN

Перша книга  із серії –
«Історії українських митців. Олександра Екстер»
вже доступна до передзамовлення.

придбати

Історія Олександри Екстер. Перша книга Серії

Історії українських митців. Олександра Екстер

Книга-подорож у світ української авангардної художниці — Олександри Екстер. Цей текст — наша спроба показати її живою реальною людиною, яка ухвалювала складні рішення, сумнівалась, змінювалась. Мисткиня жила в турбулентні часи першої половини XX століття, застала війну та суспільні зміни, була емігранткою та постійно відчувала тугу за рідним Києвом. Це близький та знайомий досвід для багатьох українців. Тож в історії Олександри Екстер читачі зможуть знайти особистий відгук, а можливо, і відповіді на внутрішні запитання. Або ж — заглибитися в історію українського мистецтва та осягнути його місце у світовому контексті. У кожній історії серії ви знайдете щось важливе та цінне для себе.

Авторка книги

Анна Лодигіна, авторка книги про Олександру Екстер, дослідниця та авторка проєкту «Back to the Roots».
Наукова рецензентка: Оксана Баршинова, заступниця генерального директора Національного художнього музею України (NAMU) з виставкової роботи, а також авторка окремих есеїв у книзі про Олександру Екстер.
Наукова рецензентка: Оксана Баршинова, заступниця генерального директора Національного художнього музею України (NAMU) з виставкової роботи, а також авторка окремих есеїв у книзі про Олександру Екстер.

Авторка книги

Анна Лодигіна, авторка книги про Олександру Екстер, дослідниця та авторка проєкту «Back to the Roots».
Наукова рецензентка: Оксана Баршинова, заступниця генерального директора Національного художнього музею України (NAMU) з виставкової роботи, а також авторка окремих есеїв у книзі про Олександру Екстер.

Для кого серія:

Знавців і «чайників»

для поціновувачів мистецтва і для тих, хто лише робить перший крок йому назустріч

Першовідкривачів і новаторів

для тих, хто прагне відкрити українську культуру по-новому

Юних (і не тільки) дослідників

для тих, хто хоче знати більше про себе та свою історію

Мрійників і бунтівників

а також любителів захопливих історій про людей

Естетів

а також любителів захопливих історій про людей

Перша книга Серії «Історії українських митців. Олександра Екстер» вже доступна для покупки.

Замовити

Відповіді на запитання

Які книги із серії «Історії українських митців» наразі доступні до замовлення?

Нині триває передзамовлення на першу книгу із серії – «Історії українських митців. Олександра Екстер». Імена авторок і наступних героїв книг будуть відкриватися згодом, тож стежте за анонсами на сторінках Projector Publishing у соціальних мережах.

Як замовити книгу із серії «Історії українських митців»?

Замовити книгу можна за посиланням на сайті Projector Publishing, або ж написавши в особисті повідомлення на сторінці в Instagram.

Як оплатити передзамовлення?

Оплатити книгу можна відразу на сайті карткою Visa / Mastercard або за рахунком.

Як здійснюється доставка?

Наразі книга доступна для передзамовлення. Примірники відправлятимуться покупцям після офіційної презентації книги в лютому 2025 року. Вартість доставки розраховується окремо та оплачується замовником.
 
Опції доставки по Україні чи за кордон:
1. Нова пошта (поштомат, курʼєр, відділення)
2. Укрпошта

Ми обробляємо ваші замовлення щодня, а відправлення робимо в понеділок, середу та пʼятницю до 14:00.
Хочете спитати ще щось?
Пишіть на store@prjctr.com